املاک 

مشاوره املاک صنفی است که در آن زمین یا ساختمان به فروش می‌‌‌رسد یا اجاره داده می‌‌‌شود. مشاورین املاک می‌‌‌توانند هم به خریدار و هم به فروشنده مشاوره دهند و به نوعی وکیل هر دو طرف باشند. همچنین ممکن است مشاورین املاک به صورت گروهی و زیر نظر یک مجموعه بزرگتر فعالیت کنند تا به سطح گستره‌‌‌تری خدمات ارائه کنند. در این صورت هماهنگی گروهی وسیع از مشاورین املاک امری مهم است.

املاک

معرفی فرآیندها و اجزای صنعت املاک   

مشاوره املاک در پنج حوزه می‌‌‌تواند انجام شود:

فرآیند و اجزای صنعت املاک

ملک مسکونی

این ملک‌‌‌ها برای استفاده شخصی و سکونت افراد ساخته و خریداری می‌‌‌‌شوند. برای مثال می‌‌‌‌توان به آپارتمان‌‌‌‌ها، خانه‌‌‌‌ها، ویلاها و . . . اشاره کرد.

ملک تجاری

از این ملک‌‌‌‌ها برای کسب و کار استفاده می‌‌‌‌شود و کاربری تجاری دارند. دفترهای اداری، هتل‌‌‌‌ها، رستوران‌‌‌‌‌ها و . . . در این دسته قرار می‌‌‌‌گیرند.

ملک  صنعتی

این ملک‌‌‌‌ها جهت تولید، انبارداری، توزیع و . . . استفاده می‌‌‌‌شوند.

زمین

این دسته شامل املاک توسعه نیافته، زمین‌‌‌‌های خالی، زمین‌‌‌‌های کشاورزی، باغ‌‌‌‌ها و . . . می‌‌‌‌شود.

ملک با کاربری خاص

این بخش شامل املاکی هستند که عموم می‌‌‌‌توانند از آن‌‌‌ها استفاده کنند. به عنوان مثال می‌توان از ساختمان‌های دولتی، آرامگاه‌‌‌‌ها، پارک‌‌‌‌ها و . . . نام برد.

 سرویس‌‌‌‌های موجود برای ارائه

برای یک بیزنس مشاوره املاک مدیریت ارتباط با مشتریان و بازاریابی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو داشتن ماژول CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) امری حیاتی می‌باشد. همچنین بازاریابی پیامکی و برقراری ارتباط با مشتریان از طریق سامانه‌‌‌‌ها و وبسایت می‌‌‌‌تواند وجه تمایز آن‌‌‌ها با دیگران باشد.
در کنار همه این‌‌‌ها، مدیریت کارکنان آژانس و تخصیص وظایف به آن‌‌‌ها از اجزای این بیزنس هستند. کارکنان این کسب و کار در این حوزه باید با فنون مشاوره و جذب مشتری آشنایی داشته باشند. این‌‌‌‌ها برخی از خدماتی هستند که دیباگ برای شما به ارمغان می‌‌‌‌آورد.

سرویس‌های موجود برای ارائه

  کاربردهای ERP (ماژول‌‌‌های مورد نیاز)

 با استفاده از odoo شما می‌‌‌توانید در حوزه املاک پیشگام باشید و علاوه بر استفاده از یک اتوماسیون راحت و سریع، امکان گزارش‌‌‌‌گیری لحظه به لحظه داشته باشید. برنامه‌‌‌‌ها یا ماژول‌‌‌‌هایی که برای صنعت املاک و پرکاربرد هستند به قرار زیر است:

کاربرد‌ ERP در صنعت املاک

کاربرد‌ ERP در صنعت املاک 

چطور می تونیم کمکتون کنیم؟