معرفی نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو

نرم‌افزار مدیریت پروژه و کسب و کار odoo، امکانات بسیار زیادی در زمینه مدیریت کسب‌و‌کار و مدیریت منابع سازمانی در اختیارتان قرار می‌دهد که در این مقاله به ویژگی‌های آن می‌پردازیم.
23 خرداد 1402
معرفی نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو
محمدمهدی نیک اختر

Odoo یک نرم افزار جامع مدیریت کسب و کار است که با ماژول‌های مختلف خود می‌تواند تمامی جنبه‌های عملیات یک شرکت را مدیریت کند. نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو در سال 2005 توسط Fabien Pinckaers تاسیس شد و در ابتدا TinyERP نام داشت. با افزایش محبوبیت این پلتفرم، با شروع نسخه 8 این نرم افزار به Odoo تغییر نام داد. آخرین نسخه مدیریت کسب و کار odooیعنی V15، پیشرفته ترین و سریع ترین نسخه Odoo تا به امروز در نظر گرفته می‌شود.
یکی از عوامل کلیدی که در موفقیت Odoo نقش دارد، ماهیت منبع باز آن است که آن را برای مشاغل در هر اندازه‌ای قابل دسترس و اجرا می‌کند. همچنین این نرم افزار بیش از 28500 ماژول الحاقی، از جمله برنامه‌های پولی و رایگان را ارائه می‌دهد که می‌توانند ویژگی‌های اضافی را ارائه دهند و به کسب‌وکارها کمک کنند تا عملیات خود را ساده کنند.مدیریت کسب و کار odooبا بیش از 7 میلیون کاربر در سراسر جهان، به دلیل قابلیت اطمینان، کارایی و مقرون به صرفه بودن، به یک انتخاب محبوب برای مشاغل تبدیل شده است.

Odoo بهترین نرم افزار مدیریت کسب و کار

Odoo یک نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار همه جانبه و یکپارچه است. چه در مورد موجودی شما باشد و چه حسابداری، نرم افزار Odoo به طرق مختلف می‌تواند نیازهای شرکت شما را برآورده کند!
بنابراین با استفاده از اودو نه تنها می‌توانید نتیجه گیری‌های بهتری در رابطه با کسب و کار خود داشته باشید، بلکه می ‌توانید شرکت خود را نیز برای شکوفایی بازاریابی کنید. برنامه اودو به گونه‌ای توسعه یافته است که می‌تواند شیوه‌های تجاری پیچیده را ساده‌تر کند.

نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو چگونه کار می‌کند؟

نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو بهترین راه حل برای تمام نیازهای کسب و کار شما است. Odoo یک طراحی کاربر پسند دارد که به آسانی می‌توان در آن پیمایش کرد. همچنین به سرعت می‌توانید به کار کردن با این نرم افزار عادت کنید. این نرم افزار نه تنها منابع را برای پروژه‌های دیگر آزاد می‌کند، بلکه با رابط بصری خود که کارهای تکراری و خسته کننده مانند ورود داده‌ها را به صورت خودکار انجام می‌دهد، در زمان صرفه جویی می‌کند. Odoo بهترین نرم افزار مدیریت کسب و کار است که می‌توانید برای انجام کارهای روزمره خود به آن تکیه کنید. 

بهترین نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار با تمام عملکردها 

با استفاده از این نرم افزار مدیریت کسب و کار، می‌توانید یک نمای کلی از کسب و کار خود در حال حرکت داشته باشید و فرآیندها را از طریق قالب‌ها و برنامه‌های از پیش ساخته شده به صورت خودکار انجام دهید. برای یکپارچه نگه داشتن تمام فرآیندهای کسب و کار خود در یک صفحه و برنامه، Odoo ERP بهترین گزینه است.

نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو

ماژول های Odoo

نرم افزار مدیریت سازمان odoo دارای بیش از 35 ماژول می‌باشد. این ماژول‌ها قابل ادغام و سفارشی سازی هستند. سفارشی‌سازی Odoo ERP می‌تواند کسب‌وکارها را وادار کند تا فعالیت‌های خود را آنطور که می‌خواهند زیر نظر داشته باشند. شما می توانید برای ایجاد تغییرات و ارائه آنچه که نیاز دارید با مجریان و متخصصان فروش نرم افزار مدیریت کسب و کار در وب سایت ما تماس بگیرید و بهترین ماژول‌های متناسب با کسب و کارتان را درخواست کنید. 

1. مدیریت ارتباط با مشتری

تیم فروش و فعالیت‌های آن را با ماژول CRM مدیریت کنید. این ماژول به شما اجازه می‌دهد:
• خط فروش خود را سازماندهی کنید.
• پیشرفت چرخه فروش خود را از تماس اولیه تا تحویل محصول پیگیری کنید.
• یک نقل قول را با یک کلیک ایجاد کنید.
• تماس‌ها و جلسات را مستقیماً از رابط CRM برنامه ریزی کنید تا بتوانید تمام اطلاعات مشتری را در یک مکان نگه دارید.
برنامه Odoo CRM ابزاری عالی است که می‌تواند به بهبود بازاریابی، فروش و خدمات مشتری کمک کند. این نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار به شما اجازه می‌دهد تا سرنخ‌ها، فرصت‌ها و فعالیت‌ها را مدیریت کنید. همچنین می‌توانید از آن برای اجرای خط لوله فروش برای کمک به پیگیری وظایف و ایجاد گزارش استفاده کنید. برنامه CRM اودو قابل تنظیم و سفارشی سازی است و به راحتی در سیستم موجود هر کسب و کاری ادغام می‌شود.

2. مدیریت موجودی

Odoo ERP یک نرم افزار مدیریت موجودی است که به شما کمک می کند تجارت خود را بهتر اداره کنید و از آن بهره بیشتری ببرید. با این برنامه شرکت‌ها می‌توانند به راحتی شرکت خود را با پیگیری همه چیز از سطح موجودی فعلی گرفته تا هزینه‌های تولید و در دسترس بودن محصول مدیریت کنند. این ماژول امکان مدیریت موجودی انبارهای متعدد را فراهم می‌کند و ابزاری عالی برای شرکت‌هایی است که سفارشات مکرر دارند یا محصولات را به صورت عمده ارسال می‌کنند. با استفاده از این ماژول، کسب و کارها می‌توانند همیشه در دسترس بودن محصول را تضمین کنند و تعداد فروش‌های انجام شده را از میزان موجودی مشاهده کنند. 

3. حسابداری و مدیریت فاکتور

حسابداری Odoo مدیریت امور مالی را برای مشاغل آسان می‌کند. این ماژول شامل ویژگی‌های صورتحساب است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد با خودکار کردن عملکردهای صورتحساب در زمان خود صرفه جویی کنند. اودو یک راه حل حسابداری آنلاین است که به شما امکان می‌دهد امور مالی خود را از هر کجا و در هر زمان مدیریت کنید. با استفاده از این سیستم ERP، می‌توانید حساب‌های خود را به روز کنید، فاکتورها را ارسال کنید و پرداخت‌ها را پردازش کنید.
حسابداری در این نرم افزار بسیار مقرون به صرفه‌تر از نرم افزار حسابداری سنتی است و با طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و ادغام‌های آن، می‌توانید سیستم حسابداری اودو را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. 

4. سیستم نقطه فروش

نرم افزار مدیریت کسب و کار odoo یک سیستم نقطه فروش مبتنی بر وب است که عملکردهای بصری و پیشرفته را برای مدیریت خرده فروشی ارائه می‌دهد. اودو طیف گسترده‌ای از گزینه‌های فروش را دارد که می‌توانید بر طبق نیازها و ترجیحات تجاری خود آن را سفارشی سازی و تنظیم کنید.

خرید اودو

5. ماژول‌های دیگر

مدیریت پروژه odoo دارای چندین ماژول دیگر نیز می‌باشد. این ماژول‌ها به حفظ تمام عملکردهای تجاری کمک می‌کنند. مدیریت پروژه ، وب‌سایت‌ساز ، هزینه‌ها و زمان استراحت نیز برخی از برنامه‌های متعددی هستند که توسط Odoo ارائه می‌شوند. همه این ماژول‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از روندهای تجاری خود آگاه شوند.

ویژگی ها و پیشرفت‌های جدید در نرم افزار اودو 16 در یک نگاه

نرم افزار مدیریت پروژه odooبرای تبدیل شدن به یک نرم افزار ای آر پی منبع باز راه درازی را پیموده است. تا امروز، شاهد 15 نسخه از این مجموعه نرم افزاری جامع ERP بوده‌ایم که هر کدام تغییرات و پیشرفت‌های قابل توجهی را به همراه داشته است. اکنون با نسخه شانزدهم این نرم افزار مواجه هستیم که دارای برخی از ویژگی‌های پیشرفته مانند ربات چت است. در این بخش برخی از ویژگی‌های کلیدی، ارتقاء و پیشرفت‌هایی که در نسخه جدید نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو ارائه می‌شوند را بررسی خواهیم کرد. 

مرکز داده

مرکز دانش و اطلاعات یکی از مورد انتظارترین ویژگی‌های Odoo 16 است که در تمامی نسخه‌های قبلی در دسترس نبود. پس از انتشار نسخه جدید، این برنامه به عنوان یک مرکز اطلاعات برای کاربران Odoo عمل می‌کند. در نتیجه، به کاربران تجاری و متخصصان مرتبط با یک سازمان اجازه می‌دهد تا داده‌های مهمی را به جامعه جهانی Odoo ارائه دهند.

چت بات بهبود یافته

چند سالی است که Odoo از طریق اپلیکیشنی به نام ربات گفتگوی هوش مصنوعی Odoo کاربران خود را پشتیبانی می‌کند. با این وجود، از زمان انتشارOdoo 13، شاهد یک سری پیشرفت‌ها در اپلیکیشن چت‌بات بودیم. Odoo 16 پیشرفت‌های قابل توجهی را در عملکرد ربات چت به همراه دارد زیرا شامل سؤالات و پاسخ‌های جدید می شود. در این نسخه ربات چت کاربران تجاری می‌توانند سوالات خود را مستقیماً از ربات گفتگو دریافت کنند.

ارتقاء ماژول

اینها برخی از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های کلیدی در Odoo 16 بودند. اکنون اجازه دهید در مورد ارتقاها و پیشرفت‌هایی که در ماژول‌های Odoo مختلف می‌آیند صحبت کنیم.

ماژول موجودی

در Odoo 16، ماژول موجودی بهبودهای عمده و یک سری پیشرفت‌ها از جمله ارتقای روش‌های تحویل و گزینه‌های اجباری بازگشت سفارش را دریافت کرده است. علاوه بر این، چندین ابزار جدید برای بهبود کارایی کلی ماژول اضافه شده است. در زیر برخی از ارتقاهای حیاتی دیگر در ماژول موجودی آورده شده است:
• پیشرفت‌های قابل توجه در ویژگی‌های تکمیل خودکار
• ترکیب ماژول اشتراک تحت مدیریت موجودی با سفارشات فروش 
• بهبود در روش‌های حمل و نقل و مدیریت حمل و نقل
• چاپ بارکد ساده، اسکن و مدیریت لات 

ویژگی های اودو

ماژول حسابداری

مشابه ماژول موجودی، تغییرات و پیشرفت‌های قابل توجه زیادی در ماژول حسابداری نیز صورت گرفته است. تغییرات کلیدی زیر در ماژول حسابداری Odoo 16 انجام شده‌اند:
• فرآیندهای مدیریت فاکتور دیجیتالی‌تر شده‌اند و در نتیجه کارایی عملیاتی را بهبود می‌بخشند
• Odoo 16 از طریق ماژول حسابداری خود از لغو سفارش و پردازش بازپرداخت پشتیبانی می‌کند
اینها برخی از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های کلیدی در Odoo 16 بودند که توسعه آن را سریع‌تر و کارآمدتر می‌کنند. با این وجود، شایان ذکر است که با وجود همه این ارتقاء‌های صورت گرفته، عملکرد اصلی ماژول‌ها کم و بیش یکسان باقی خواهد ماند. بنابراین، توسعه‌دهندگان در هنگام استفاده یا بهره‌برداری از ویژگی‌های جدید با چالش‌ها یا مشکلات کمتری مواجه می‌شوند. علاوه بر این، ویژگی‌های جدید سبب بهبود و توسعه سریع، موثر و بدون دردسرتر از قبل می‌شوند.

قیمت نرم افزار مدیریت کسب و کار Odoo

هنگامی که بحث قیمت Odoo به میان می‌آید، توجه به این نکته ضروری است که قیمت نسخه Odoo Community با نسخه Enterprise متفاوت است. همچنین قیمت نرم افزار اودو از مشتری به مشتری دیگر متفاوت است. قیمت گذاری اودو اساساً به تعداد ماژول‌ها و کاربرانی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. بنابراین فروشندگان این نرم افزار تنها پس از جمع آوری اطلاعات و نیازهای شما می‌توانند قیمت نرم افزار مدیریت کسب و کار اودو را اعلام کنند. برای اطلاع از قیمت نرم افزار اودو کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید تا هزینه پیاده سازی نرم افزار اودو را به شما اعلام کنند.

پشتیبانی اودو

سخن آخر

فواید و ویژگی‌های مثبت نرم افزار مدیریت سازمان یا نرم افزار مدیریت کسب و کار مانند اودو بر کسی پوشیده نیست. این نرم افزار قادر است هزینه‌های شما را کاهش دهد و زمان و بهره وری کارکنان را افزایش دهد. همچنین می‌توانید نرم افزار مدیریت کسب و کار کوچک و یا بزرگ را مطابق با نیازهای خود خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


ارسال دیدگاه

ورود به سیستم یک نظر بنویسید

چطور می تونیم کمکتون کنیم؟